Kiedy dziecko wie że jest dzieckiem ?

Nasz psycholog dziecko ujawnia w jakim wieku Twoje dziecko wie, że jest inaczej do ciebie i tylko dlaczego nagle zaczyna płakać, gdy wychodzą z pokoju
Od urodzenia, dziecko ma pewne zrozumienie, że jest niezależne od Ciebie i to samoświadomość rośnie podczas jej pierwszego roku.

Gdy już nieco starsze i potrząsa grzechotką, aby hałas, na przykład, ona piszczy z zachwytu, bo wie, "To ja to robić!" Później, rozpoznaje się, gdy patrzy w lustro i wie, że kiedy używać jej imię masz na myśli jej specjalnie. Są to znaki, że jej samoświadomość rośnie.
Jak dziecka świadomości rozwija się od urodzenia do 4 miesięcy

Jeśli trzymać małe dziecko w ramiona, ona wie, kim jesteś - i wie także, że i ona nie są takie same.

Twoje dziecko jest nieco jak naukowiec, a jej samoświadomość rośnie, badając. Początkowo w jej młody umysł, nie ma granic - przynajmniej dopóki nie pojawia się przed nimi. Dlatego dostaje frustracji, kiedy nie można uzyskać to, czego chce - up-side jest to, że w nauce o własne umiejętności.
Jak dziecka świadomości rozwija się od 4 do 6 miesięcy

Chociaż większość dzieci miłości lustra, na tym etapie, że nie wie jeszcze, że ona patrzy na siebie - to będzie dopiero kilka miesięcy później. Ona jest całkowicie zafascynowany jej własne odbicie i refleksji innych ludzi i przedmiotów, a ona patrzy z ciekawością na te obrazy.Od 4 miesiąca życia, dziecko próbuje trudniej jest dotrzeć do obiektów i zrozumieć. W jej świadomości rozwija, zdaje sobie sprawę, potrafi dostosować jej ruchy, aby osiągnąć swoje cele. Teraz, kiedy sięga po coś ona myśli, że bardziej ostrożnie, zmieniając ruch jej dłoni i palców, jak ona się bliższy obiekt. Kiedy jej dłoń gaśnie Oczywiście, że uznaje to, myśli "Steady, mogę to zrobić", i przynosi go z powrotem do jej właściwą drogę.

Jak dziecka świadomości rozwija się od 6 do 9 miesięcy

Nie zdziw się, jeśli jest to czas, kiedy dziecko zaczyna płakać, kiedy odejść.

Do tej pory nie była zbytnio, gdy nie było, a ona dobrze radzą sobie z tymczasowej separacji. Teraz ona jest bardziej świadomi siebie - a więc innych też - może ona stać się trudnej sytuacji, gdy wyjdziesz z pokoju.

Komfort i przytulić ją, uspokojenia jej, że będzie można tylko na chwilę lub dwie i że będziesz z powrotem. Oczywiście, nie rozumie, co mówisz, ale ton, język ciała i wyraz twarzy da jej poczucie bezpieczeństwa.
Jak dziecka świadomości rozwija się od 9 do 12 miesięcy

Twoje dziecko jest samoświadomość skokami do przodu, ona zaczyna rozpoznawać różne sposoby, w jakie może ona mieć wpływ na otaczający ją świat.

Zrozumienie przyczyny i skutku, zaczął się rozwijać w pierwszych miesiącach jej życia, ale kiedy dojdzie do końca pierwszego roku zaczyna korzystać z tej możliwości w celu bardziej praktyczne.
Sposobów na zachęcenie dziecka samoświadomości

    Podczas rozmowy dla dziecka, zadzwoń do niej po imieniu. To pomaga jej formę związku między siebie i świata
    Zabawki, które reagują z dźwięków i świateł, kiedy dotyka ich pomoże rozwinąć jej zrozumienie przyczyn i skutków
    Pozwalając jej spojrzenie na dziecko-dowód lustro jest dobrym sposobem, aby pomóc jej samoświadomości rozwój
    Pozwól jej trochę czasu w samotności. Mimo, że uwielbia spędzać każdą minutę dzień z tobą, dowiaduje się o sobie przez pozwolono im grać na własnym oraz
Share this article :
 
Support : Xas | J | R
Copyright © 2011. Coloring Pages | Wallpapers | Photos HQ | For Kids - All Rights Reserved