Malowanie, kolorowanki

Sensem zabawy nie jest tylko rozrywka. Zabawa rozwija w dziecku zmysły, szczególnie wzrok, dotyk i słuch, wyrabia bystrość, wytwarza i ćwiczy koordynację ruchów i inne umiejętności. Są zabawki mniej i bardziej pomocne w ćwiczeniu wyobraźni, ze wszystkimi można jednak eksperymentować. Ideą pewnej grupy zabawek jest rozładowywanie nadmiaru energii, a także agresji u dziecka. Dziecko pozbawione możliwości zabawy może mieć później trudności w uczeniu się.
Dla dzieci w każdym wieku najlepsze do bezpośredniego użytku są bogato ilustrowane, typowe książki dziecięce na twardej tekturze, które bez większego uszczerbku zniosą niefrasobliwe traktowanie i obgryzanie. Dobrze jest mieć osobny zbiór książek do wspólnego czytania, odkładanych następnie w niedostępne miejsce.
Jeśli w odpowiednim momencie - zwykle około osiemnastego miesiąca życia - dasz dziecku papier, kredki, farbki, plastelinę, ciasto czy suchy makaron w różnych kształtach, maluch włoży w nie swój zapał i wyobraźnię, choć nie zdoła jeszcze długo utrzymać uwagi. Jeśli nie masz pomysłu, skorzystaj z gotowych rzeczy jak : kolorowanki do wydrukowania , można je znaleźć za darmo w internecie.Nie planuj zabaw z plasteliną czy kredkami zbyt szczegółowo. Malec może zająć się tylko przez chwilę, a ty się rozczarujesz. Kiedy dziecko pokazuje ci nagryzmolony rysunek albo coś, co wyczarowało z waty i papieru, doceń jego dzieło, broń Boże nie krytykując niczego. Skup się na tym, co jest warte pochwały, mówiąc np. jaka  śliczna kolorowanka w ten sposób powodujesz że dziecko ma ochotę na dalsze próbowanie.
Share this article :
 
Support : Xas | J | R
Copyright © 2011. Coloring Pages | Wallpapers | Photos HQ | For Kids - All Rights Reserved